Cesta k zásahu – Národní třída 46

Cesta k zásahu – Národní třída 46

V pondělí 30.5.2022 v 8:59 byl vyhlášen naší jednotce poplach. Jednalo se o taktické cvičení VB jednotkami PO. Na taktické cvičení vyjeli HZS Hodonín s technikou CAS 15, CAS 20 a AZ 40, JSDH Rohatec s technikou CAS 30 a JSDH Hodonín s technikou CAS 20 a TA v počtu 1+4 a 1+1. Na místě zásahu jsme prováděli nasazení druhého útočného proudu od rozdělovače umístěného v 9 patře. Z útočným proudem a nasazenou dýchací technikou jsme pokračovali do patra 12. Jeden ze členů JSDH Hodonín zasahoval na žádost HZS na AZ 40. HZS tímto cvičením chtělo ověřit dosah útočného vedení a spolupráci jednotek dobrovolných hasičů. Po cvičení jsme se vrátili zpět na základnu, kde probíhalo vyhodnocení velitelem stanice HZS.

AZ 40 – automobilový žebřík nad 40 m.
VB – výšková budova.
PO – požární ochrany.