Hashtag ve službách hasičů

Asi víte, že na Facebooku členové naší jednotky zveřejňují informace o zásazích ať ve skupině Nehody a Požáry – Hodonín a Okolí či přímo na stránce Hasiči Hodonín. Pro úplnost, dále nás také leznete na Twitteru, o kterém bude ještě dnes řeč, a Google plus.
Jelikož se množí dotazy na symbol # před některým slovem v příspěvcích, zde je malé zasvědcení. # symbol označuje tzv. hashtag. Je to v podstatě klíčové slovo, které vám umožní vidět všechny příspěvky s daným hashtagem. Takže po kliknutí na #Hasiči se vám zobrazí všechny zmínky s hashtagem #Hasiči. Hashtag se poprvé objevil v počítačovém pravěku a to při programování pro operační systém ms Dos, kde značil rádek s komentáři. Později se tato mřížka objevila v sítích IRC, kde se hashtag jako takový zrodil. Masového nasazení však zažil až s příchodem sociální sítě Twitteru, také někdy označováném jako Esemeska internetu. Dnes je hashtag zcela běžnou součástí všech sítí. Kdo by chtěl se hashtagu více kouknout na zoubek, tak je zde. Kdo by nás chtěl sledovat na sociálních sítích, tak na těchto stránkách v pravo nahoře jsou odkazy.