Hasiči dozorovali ohňostroj

Jednotka Hasičů města Hodonína včera tj. 27. 10. 2015 od 17:30 do 20:00 dozorovala ohňostroj v početním stavu 1+5. Ohňostroj byl vyvrcholením programu věnovanému oslavám 97. výročí vzniku samostatného československého státu a vzbudil pozornost široké veřejnosti. Letošní ohňostroj byl netradičně odpalován z radniční věže, která je dřevěná. Z tohoto důvodu byla ve věži přítomna dvoučlenná hlídka, která pomocí útočného proudu z hydrantu mohla efektivně zasáhnout. Další hasiči hlídkovali v místech s nejvyšším požárním rizikem. Po ohňostroji proběhla nezbytná kontrola prostoru a pyrotechniky. Zjištěná hořící pyrotechnika byla hlídkou z hydrantu uhašena. Po závěrečné kontrole rizikových míst byl prostor předán a jednotka se vrátila na základnu.