Hasiči Hodonín jsou dobrovolní

Nejednou se naše jednotka setkala s dotazem ohledně našeho statusu. Veřejnost v našich příspěvcích, zejména na sociálních sítích a internetových stránkách, naráží na informaci, že Hasiči města Hodonína nejsou placeni.
Ano, jednotka hasičů města Hodonína je skutečně tzv. Jednotka sboru dobrovolných hasičů a jako taková se skládá ze členů, kteří dělají tuto práci dobrovolně, tedy bez nároku na mzdu.
Naši členové mají běžná zaměstnání a práci hasiče města Hodonína se věnují ve svém osobním volnu. O tom, že to není jen tak nějaká brigádička svědčí to, že Hasiči města Hodonína nejezdí pouze k vyhlášeným událostem. Členové tráví hodiny a hodiny při školeních, kondičních jízdách, údržbě a zkouškách techniky a prostředků, cvičeních a fyzické přípravě a to za každého počasí.
Pro ty z vás, koho toto oslovilo a měli by jste zájem posílit řady naše řady a stát se hasič města Hodonína, je tu dobrá zpráva. Probíhá nábor nových členů, více na této stránce