Hasiči města Hodonína zažili AMOK 2017

Dne 21.4. v 11:00 byla povolána naše jednotka pro zajištění technické pomoci na součinnostním cvičení IZS AMOK 2017. Tématem byla střelba na úřadu práce se zraněním. Při příjezdu na místo události již zásahová jednotka vstoupila do budovy úřadu práce a prováděla zásah. Zdravotnická záchranná služba již ošetřovala první zraněné. Na místě události jsme zřídili stanové stanoviště a zázemí pro ošetřovaní a třídění pacientů. Poté rozložili lehátka pro případ nouze a dále jsme pomáhali s přesuny pacientů do stanu a sanitních vozů. Po ošetření a odvezení posledního pacienta bylo cvičení ukončeno. Závěrem lze říci, že cvičení prověřilo všechny složky IZS a měli jsme tak možnost si vyzkoušet takovou událost v téměř reálných podmínkách. Přejme si, ať tyto nově nabyté zkušenosti nikdy v reálu nebudeme nuceni uplatnit.
Více informací zde.