Nouzové kontakty v mobilu ICE

Čas od času se povede někomu oživit tuto falešnou zprávu a vyvolat tak vlnu diskuzí a zájmu. O co se tedy jedná?
Jedná se o číslo čí čísla, které budou záchranáři kontaktovat v případě nouze. Čísla jsou uložena v adresáři vašeho mobilního telefonu. Jsou označena zkratkou z angličtiny ICE (In Case of Emergency). Právě na takto označená čísla má záchranář volat. Bohužel i zde existuje překážka. Žádná složka IZS nesmí manipulovat s vašimi doklady a věcmi, mimo Policie ČR. I kdyby mohli, tak tyto složky, jsou natolik zatížené vykonávání záchranných prací, že nemohou luštit zamykací kódy a gesta mobilních telefonů, natož sdělovat tak citlivé informace někomu, kdo zvedne ICE mobil na druhé straně. Ale abychom neřešili již řešené doporučujeme si o tomto hoaxu přečíst na tomto odkazu http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu—in-case-of-emergency/.
ICE je určitě zajímavý a podmětný nápad. Inspirací pro nás by mohlo být např. Polsko, kde jsou rozšířeny ICE karty do peněženek viz. odkaz http://autopolki.pl/images/bezpieczenstwo/ice-dodaj-do-znajomych/ICE-2.jpg.
Mějte hezký den.