Prezentace IZS Kyjov 2017

Dne 31. 3. 2017 proběhla Prezentace IZS v Kyjově, které seznámila návštěvníky s Integrovaným záchranným systémem.
Při prezentaci Integrovaného záchranného systému v Kyjově bylo vidět mnoho techniky a tak si přišli na své právě fandové tohoto oboru. Hasičský záchranný sbor představil Automobilový žebřík, čtyřkolku a další techniku. Policie ČR vystavila v obdiv automobil dopravní policie, policejní motorku a speciální automobil pro vyšetřovatele trestných činů včetně vražd. Záchranná služba seznámila návštěvníky s jejich vozem a jeho využitím.
Na této akci bylo k vidění nejen technika, kterou jednotlivé složky IZS disponují, ale i ukázky činností. Mezi ukázky Hasičský záchranný sbor zařadil hašení hořícího oleje, ukázka požáru elektrospotřebičů a techniky, záchrana osoby pomocí žebříkové plošiny, ukázka pyrotechnických prací, kdy proběhl odstřel kamene. Záchranná služba předvedla první pomoc, resuscitaci a příklad použití Automatizovaného externího defibrilátoru a přednesla nové trendy v oboru jejich činnosti. Nakonec převzala štafetu Městská policie a jejich psovodi, předvedli zadržení pachatele, jeho vyhledávání a poslušnost psa.
Při této příležitosti byl také prezentován i preventivní program pro děti s názvem Hasík, který není třeba našim pravidelným čtenářům dlouho představovat.
Na závěr Akce i počasí se vydařilo a všichni účastnící si odnesli příjemné dojmy z této akce a seznámení s činností celého IZS.