TFA v Brně pokořeno, přivezli jsme další zlato

Dne 3.6.2017 na brněnském výstavišti vrcholil veletrh požární techniky Pyros, vojenské techniky Idet a mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Poslední den veletrhu patřil rodinám s dětmi, kteří se mohli podívat na praktické ukázky techniky jako byla například obrana přepadeného vězeňského transportu nebo vyprošťování osob z havarovaného vozidla při nehodě.

V pavilonu „Z“ probíhali po celý den soutěže pro děti, kde se děti hravou formu dozvěděli, co obnáší práce policisty, zdravotníků, záchranářů a hasičů. Byly zde k vidění krásné historické koňské stříkačky a nadšenci do vojenské techniky a RC modelů mohli shlédnout bitvy těchto historický modelů. Souběžně s touto akcí probíhala soutěž TFA mladých hasičů o pohár starostky KSH Jihomoravského kraje, která měla velikou účast.

Na Pyrosu však nebyly soutěže jen pro děti, ale proběhl také první ročník soutěže v disciplínách TFA o pohár prezidia moravské hasičské jednoty mezi pavilony „G1“ a „G2“.

Soutěžilo se v kategoriích do 35 let, nad 35 let, ženy a dorost.

Za dorost se zúčastnila naše reprezentantka Denisa Řezáčová, která se musela utkat s ještě třemi dalšími konkurentkami. Provedení soutěže bylo takzvaně v „plné zbroji“, což znamenalo třívrstvý zásahový oblek, zásahovou obuv, zásahové rukavice, přilbu a polohovací pás pro zajištění ve výškách. Aby tomu nebylo málo, tak jako zátěž byl použit dýchací přístroj Dräger.  Ve výsledku na sobě měli závodníci desítky kilogramů jako zátěž a k tomu přidejte ještě krásné letní počasí, kdy ten den je sluníčko opravdu nešetřilo.

Po absolvovaní dráhy se sedmi silovými stanovišti na Denisu čekal ještě výšlap do 2.patra, kde se jí časomíra zastavila na čase 4:37,04 a tím si zajistila první místo před konkurentkou o celých 58 vteřin.

Denisy moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci sboru. Je to její letos druhý závod a druhé zlato cože je skvělá bilance. Pokud všechno půjde dobře, zúčastní se v září TFA dorostu ve Strážnici a v říjnu nás čeká ještě jedno TFA, tak budeme držet pěsti, aby se Denise stále dařilo a vozila si domů jenom zlato.

Příští víkend (18.6.) ji čeká krajské kolo dorostu, tak na ni myslete a držte jí pěsti.

fotogalerie: http://www.rajce.net/a14143325

Video: