Prevence

Proč volat hasiče, když sám uhasím požár?

Proč volat hasiče, když sám uhasím požár?

Na první pohled to možná vypadá jako uhašený požár. Pod haldou ohořelých věcí se ale nejspíš skrývá doutnající hrozba, která by mohla spustit další vlnu ohně. Zkušený hasič dokáže tato nenápadná ložiska odhalit a zlikvidovat. Protipožární tým většinou místo požáru prohlédne také termokamerou, která odhalí i to, co je lidským očím neviditelné.

Pokud také například řešíte pojištění s likvidátorem pojišťovny, bude pro něj komunikace s vyšetřovatelem požáru z řad hasičů mnohdy rychlejší a jednodušší. Nesázejte tedy při řešení podobných situací jen na své síly a svěřte se do rukou odborné pomoci!

Vždy je však lepší prevence než řešení problému. Dbejte proto na bezpečnost při vaření nebo při grilování. Pokud vám chce například při zahradním posezení některý z hostů pomoct, zkontrolujte, zda je poté vše řádně vypnuté a uklizené. A nezapomeňte na dobré pojištění proti požáru, které vám ušetří spoustu starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *